گاها پیش میاد با یکی که خیلی دوست هستیم یا عشقمان است و یا در حوزه‌ایی شریک هم هستیم، خلاصه به شکلی بیشتر اوقات باهم هستیم و حس خوبی هم داریم، یک روزی براثر مسئله ای ازهم جدا می‌شویم!

خب این دراین دنیا طبیعی است، خیلی هم پیش میاید، حتا مادر و دختر، برادر و خواهر و پدر و پسر هم گاها ازهم جدا می‌شوند، خلاصه جدا شدن جزء لاینفک زندگی ماست. 

اما واقعا می‌خواهم یه چیزی بگم، اینکه بعد از جدا شدن لازم نیست «دشمن» هم باشیم، از همدیگه بدمون بیاد و همیشه دراین فکر باشیم که چطور کاری کنیم که از این جداشدن حسرت بخوره، عصبانی بشه، همیشه در غم و غصه باشه و بلاخره بشکلی از این جدا شدن مثلا پشیمون‌ش کنیم تا بفهمد که چه گوهری رو از دست داده است.

اما واقعا میگم هاا،  این کسی که بیشتر رنج میبرد و غم و غصه میخورد خود ما هستیم! میگین چطوری؟ همین دست و پا زدن‌هامون برای عصبانی کردن و انتقام گرفتن از دوست و یار سابق‌مون است که نشان میدهد هنوز چقدر بهش اهمیت میدهیم و چقدر فکر اون است که لحظات مارو مشغول کرده.

حالا نمیخوام وارد جزییات خیلی خاص این مطلب بشم، اما میخوام بگم که من خیلی از این احساسات رو تجربه کردم، همین حس‌هایی که بالا نوشتم و توضیح دادم رو از سر گذروندم و دقیقا بخاطر همین است که میتونم بفهمم شرایط چجوری می‌شود. 

واقعیتش قشنگ‌ترین حس زمانی سراغم اومد که تصمیم گرفتم ازطرف خودم دوست و عشق و یار و شریک و خلاصه رفیق سابق‌م رو ببخشم، قلبا ببخشم‌ش! حتا وقتی کاری نکرده بود هم ببخشمش، اینگونه تونستم احساس خودم رو تسکین بدهم، به روحم و ذهنیتم بفهمونم و ثابت‌شون کنم که من آدم باگذشتی هستم.

اون یار سابق شاید دوباره هیچ وقت اون عشق و محبوب سابق نشد، اما نسبت بهش یک احساس مثبت و خنثی داشتم و تونستم از فکرش و مسمومیتِ روحی ای که برای خودم بوجود آورده بودم رها بشم. من دوباره یک شخص رها و آزاد شدم که بهترین‌ها رو برایش آرزو میکردم و دوست داشتم دوباره یک دوست جدید خوب پیدا کنه، از لحاظ مالی و پولی پیشرفت کنه و برای من بشود یک آشنای معمولی و یک دوست معمولی شبیه دهها نفری دیگری که می‌شناسم.

اینطور همه چیز رو به راحتی فراموش کردم و دیگه برای من احساسات و شرایط خاص او مهم نبود و وجودش شد مثل همه‌ی مردم دور و برم. منم در طی چند روز بعد تونستم یک دوست خوب دیگه یک معشوق جدید یک شریک عاطفی، زندگی، تجاری و مالی دیگه و یک دوست ویژه و جذاب پیدا کنم. 

شاید کمی سخت بنظر برسه، اما اینطور نیست، فقط کافیه بسادگی باور کنین که شما انسانی هستین خوب، جوان، خوش آتیه و جذاب! اون تنها گزینه ای نبود که داشتین و میتوانین دهها گزینه بهترتر نیز داشته باشین. نقطه و نکته دقیقا در همین جاست، باور به خود، حرکت و دستیابی به هدف جدید! بدون اینکه یک شخص مزاحم رو هی در فکرتون داشته باشین. 

امیدوارم که موفق بشین. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فیزیک یازدهم برنامه نویسی گلهای پونه طرح هرم بیماری های کلیوی روزنه کتاب شرح جامع قانون مدنی دکتر بیات من خیلی تنهام عشق فقط یک کلام.....حُسَین علیه السلام آموزش رانندگی تکمیلی وحرفه ای به گواهینامه دار ها